Bize Ulaşın

    (0232) 671 40 20 - 671 40 56

Dikili’de buzlanmaya karşı tuzlama çalışması yapıldı

Dikili’de buzlanmaya karşı tuzlama çalışması yapıldı

Havaların aşırı soğuması ile birlikte Dikili Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri sabahın erken saatlerinden itibaren ilçe genelinde don ve buzlanmadan dolayı yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek için hassas noktalarda tuzlama çalışması gerçekleştirdi

Dikili Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, hava sıcaklığının eksi derecelere yaklaşmasıyla birlikte ilçe genelinde buzlanmaya karşı, okul önleri, sağlık merkezleri ve hastane yolları, ana arterler ile yaya yollarında tuzlama çalışması gerçekleştirdi. Kentin hassas noktalarında oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için gerçekleştirilen tuzlama işlemlerini dört koldan yürüten ekipler, ortaya koydukları koordineli çalışmalarla kent genelinde herhangi bir sorun yaşanmamasını sağladı.

“Vatandaşlarımızın Mağdur Olmaması İçin Çalışmalar Aralıksız Sürecek”

Buzlanmaya karşı yürütülen çalışmaların soğuk havaların etkisini kaybetmesine kadar aralıksız sürdürüleceğini ifade eden Dikili Belediyesi Başkanı Mustafa Tosun, "Çetin kış şartları ve beraberinde gelen aşırı soğukların etkisiyle kent genelimizde yer alan yol ve kaldırımlarda oluşan buzlanmaya karşı Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz hassas bir çalışma yürütmektedir. Ekiplerimiz sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Dikili Devlet Hastanesi güzergahını içine alan Salimbey Mahallesi Reyhan Sokak ve Çamlık Yolu 114 ile 32 sokakların kesişme noktaları başta olmak üzere tüm hassas noktalarda tuzlama çalışması gerçekleştirdi. Gerek iş makineleri gerekse küreklerle yapılan çalışmalarla sorunlu noktalarda oluşan buzlanmalara müdahale edilmiştir. Yine bu çalışma kapsamında ekiplerimiz vatandaşlarımızdan gelen talep ve şikâyetlere de kısa zamanda müdahale ederek, vatandaşlarımızın mağdur olmaması için çalışmalarını gerçekleştirmiştir" dedi.

FAYDALI LİNKLER

Mustafa TOSUN

Dikili Belediye Başkanı