Bize Ulaşın

    (0232) 671 40 20 - 671 40 56

Dikili Belediyesi'nden okullara destek

Dikili Belediyesi'nden okullara destek

İZMİR'in Dikili ilçesindeki Çandarlı Mehmet Dilsiz Ortaokulu'nda kaynaştırma öğrencilerinin öğrenim gördüğü özel eğitim sınıfı belediye tarafından baştan aşağı yenilenirken, Kıratlı Esin Çağdaş İlkokulu ile 80. Yıl Salihler Ortaokulu'nun yıpranan kısımları onarıldı.

Dikili Belediyesi ekipleri Çandarlı Mehmet Dilsiz Ortaokulu'nda kaynaştırma öğrencilerinin eğitim gördüğü özel eğitim sınıfını baştan aşağı yeniledi. Yoğun kullanıma bağlı olarak okullarda dönem içerisinde ortaya çıkan fiziki eksiklikler ile kullanım ömrünü tamamlayan yapıların bakım, onarım ve tadilatını gerçekleştiren ekipler, sınıf içi dekorlar ile kapı, pencere, korkuluk ve elektrik aksamını kaynaştırma öğrencilerin güvenliği için yeniden dizayn etti. Sınıfın tavan ve duvarları boyandı.

Kıratlı Esin Çağdaş İlkokulu bahçesinde öğrencilerin kütüphane ve yemekhaneye ulaşımını sağlayan okul içi alanın tüm kilit taşları yenilenerek, okul bahçesindeki spor sahası etrafına duvar örüldü. Salihler Mahallesi'nde yer alan 80. Yıl Salihler Ortaokulu'nun yıpranan bina duvarılarında bakım, onarım çalışması yapılarak, duvarlar komple boyandı. Yağmur suyu tahliye tesisati ile su tesisatının komple yenilendiği çalışmaların kısa zamanda tamamlanması planlanıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de sabahın ilk saatlerinden ders başlama ziline kadar bahçe ve bina içi temizliğini tamamladı. Eğitim ve öğretime katkı verdiklerini belirten CHP'li Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, "Okul idarecilerimiz ve velilerimiz ile her saniye irtibat halindeyiz. Onlardan gelen görüş, öneri ve taleplere öncelik vererek okullarımızın fiziki ve sosyal donanımlarındaki eksiklikleri gideriyoruz. Yaptığımız bu çalışmaları sadece okullar tatilken değil, tüm seneye yayarak ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluğunun da önüne geçiyoruz"  dedi.

FAYDALI LİNKLER

Mustafa TOSUN

Dikili Belediye Başkanı