Bize Ulaşın

    (0232) 671 40 20 - 671 40 56

Dikili Belediyesi acil çözümde tempo artırdı

Dikili Belediyesi acil çözümde tempo artırdı

Dikili Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Acil Çözüm Ekipleri kış dönemini yoğun bir çalışma temposu ile geçiriyor.

Dikili Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan "Acil Çözüm Ekipleri" kent genelinde iklim şartları ve yoğun kullanıma bağlı olarak deforme olan, kullanım ömrünü tamamlayan yol zeminleri ile kaldırımlarda oluşan fiziki sıkıntıları ortandan kaldıran hizmet seferberliğini tüm hızıyla sürdürüyor. Belediye Başkanı Mustafa Tosun’un talimatıyla merkez ve kırsal mahalle ayırımı yapmadan gerçekleştirilen çalışmalara vatandaştan da tam destek geldi.

 

Her Noktaya Hizmet

İhtiyaç önceliğine göre hazırlanan çalışma programı kapsamında Yahşibey Mahallesi'ne çıkarma yapan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, mahalle sınırlarında bulunan sokaklarda hasara uğrayan yol zeminlerini yeni döşenen granit zar taşı ile onararak, düzenledi. Aynı gün eş zamanlı olarak Çandarlı – Denizköy yolunda yürütülen çalışmalarda ise ekipler bir yandan görüşü engelleyen oluşumları temizlerken diğer taraftan da asfalt yolun bozulan, deforme olan kısımlarını onardı. Yahşibey Mahallesi'nde 1 kepçe, 1 traktör ve 8 personel ile yürütülen çalışmalarda mahalle genelinde 6 ayrı sokakta yol zemini yenilenip güvenli hale getirilirken; 1 kepçe, 1 silindir, 1 kamyon ve 9 personelle Denizköy-Çandarlı yolunun 12 kilometrelik kısmında ortaya konulan seferberlikte de yol zemininde oluşan bozukluklar dolgu malzemesi ve silindir vasıtasıyla düzeltilip, kısmi asfaltlanarak araçların kullanımı için güvenli hale getirildi.

Vatandaşları Mutlu Eden Çalışmalar

İklim şartları ve yoğun kullanım nedeniyle yaşadıkları sokakların yol zeminleri ile kaldırımlarda oluşan fiziki sıkıntıların Dikili Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün geniş kapsamlı çalışmalarıyla kısa zamanda ortadan kaldırılması nedeniyle Yahşibey sakinleri ile Çandarlı-Denizköy yolunu sıklıkla kullanan vatandaşlar, çalışmalardan dolayı duydukları memnuniyetlerini vurgulayıp, Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun’a ve belediye ekiplerine teşekkürlerini sunmayı ihmal etmediler.

FAYDALI LİNKLER

Mustafa TOSUN

Dikili Belediye Başkanı