Bize Ulaşın

    (0232) 671 40 20 - 671 40 56

Dikili 3x3 sokak basketbolu ile şenlendi

Dikili 3x3 sokak basketbolu ile şenlendi

Dikili 3x3 sokak basketbolu ile şenlendi

Dikili Belediyesi’nin ev sahipliğinde Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen 'TBF 3x3 Red Bull Reign Basketbol Turu’nun Dikili etabı ortaya konan mücadeleler ve taraftarların coşkusuyla adeta şenliğe dönüştü.

Sokak basketboluna ilginin artması amacıyla Türkiye Basketbol Federasyonu düzenlenen ve Dikili Belediyesi’nin de ev sahipliği yaptığı 'TBF 3x3 Red Bull Reign Basketbol Turu Dikili Etabı’na, basketbol tutkunları yoğun ilgi gösterdi.

Heyecan Doruğa Çıktı

İki gün süren ve Dikili Çok Programlı Anadolu Lisesi bahçesine kurulan özel alanda gerçekleştirilen etkinlikte Büyük Erkekler, Genç Erkekler ve Genç Kızlar olmak üzere üç kategoride toplamda 68 maç oynandı. Heyecanın doruklara çıktığı ve büyük çekişmelere sahne olan turnuvanın Genç Erkekler final maçında Efes Şişeleri, Yükseliş’i 13-10 yenerek birinci oldu. Büyük Erkekler finalinde ise Celal Bayar Üniversitesi, Hercules takımını 21-13 yenerek birinciliği elde etti. Taraftarların yoğun ilgi gösterdiği Genç Kızlar finalinde ise Bergama takımı, Kasaba takımını 14-8 yenerek, kupaya uzanan takım oldu. Kazanan takımların sporcularına ödüllerini Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, Dikili Jeotermal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Durak, Türkiye Basketbol Federasyonu Yurtiçi Federasyon Yetkilisi Cenk Diril, Türkiye Basketbol Federasyonu İzmir İl Temsilciliği Müsabaka Gözlemcileri Cem Dilsizoğlu ve Bülent Melih Seçkin ile Dikili Belediyesi Zabıta Müdürü Bülent Dalfesoğlu tarafından verildi.

“Spora ve Sporcuya Dost Belediyeyiz”

Ödül töreninde konuşan Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, Dikili Belediyesi’nin eğitime, sanata, sanatçıya, kültüre, bilgiye, bilime, çevreye dost belediye olduğu gibi spora ve sporcuya da dost bir belediye olduğunu kaydederek, “3x3 Sokak Basketbolu projesinde olduğu gibi çocuklarımıza ve gençlerimize spor sevgisini kazandıracak, projelere tam destek vermeye devam edeceğiz. Her şey çocuklarımızın geleceği için. Başarıyla tamamlanan bu etkinlikte kazanan takımlara önlerinde devam edecek mücadelelerinde üstün başarılar dilerken, etkinliğimize katılan, emek veren herkese gönül dolusu sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Takımların Hedefi Amerika’da Türkiye’yi Temsil Etmek

Daha önce Adana, Mersin ve Antalya'da düzenlenen turnuva, tamamlanan Dikili etabının ardından İzmir, Ankara, Samsun, Bursa, İstanbul ve Çanakkale'de gerçekleşecek sokak mücadeleleri ile devam edecek. Yoğun katılımla devam eden TBF 3x3 Red Bull Reign Basketbol Turu, 17-18 Ağustos 2018 tarihlerinde yapılacak Türkiye Finali ile sona erecek. Türkiye finalinde birinciliği elde edecek takım, Eylül ayında ABD’nin başkenti Washington’ın ünlü Barry Farm Goodman sahasında gerçekleştirilecek Redd Bull Reign Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil edecek.

FAYDALI LİNKLER

Mustafa TOSUN

Dikili Belediye Başkanı